MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
205/55R16 91H WR A3
C
C
72
205/55/R16
Сезона
205
Ширина
55
Профил
16
Дијаметар
91
тежински
индекс
H
брзински
индекс

205/55R16 91H WR A3

Шифра: 12075

Заборавете на временската прогноза. Апсолутен контакт со патот и одлично управување при зимски услови, стабилна и лесна контрола при високи брзини, лесно тркалање, заштита на животната средина и помала потрошувачка на гориво.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
72