MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
205/55R16 94H XL EUROFROST 5
205/55/R16
Сезона
205
Ширина
55
Профил
16
Дијаметар
94
тежински
индекс
H
брзински
индекс

205/55R16 94H XL EUROFROST 5

Шифра: 12045

Оптимална тракција на снег, добра заштита против лизгање, дури носат удобно возење и одлично ракување.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност