MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
205/55R16 94V ALPIN A4
205/55/R16
Сезона
205
Ширина
55
Профил
16
Дијаметар
94
тежински
индекс
V
брзински
индекс

205/55R16 94V ALPIN A4

Шифра: 12542

Ви овозможува за 11% подобри перформанси споредено со првата генерација на Alpin. Со иновативниот дизајн на страничните ѕидови и ексклузивен нов дизајн на канали, Alpin A4 е најдобрата зимска гума која што можете да ја имате. Гумите на Michelin се веќе препознатливи од другите брендови во однос на километража и контрола.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност