MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
205/55R16 91H NOKIAN LINE
A
C
71
205/55/R16
Сезона
205
Ширина
55
Профил
16
Дијаметар
91
тежински
индекс
H
брзински
индекс

205/55R16 91H NOKIAN LINE

Шифра: 12399

Nokian Line е премиум летна гума дизајнирана за да одговара за патничките автомобили. Врвни перформанси за влажни патишта и променливо летно врме, нудејќи најдобар можен контакт и прецизно возење кои се чувствува дури и при високи брзини и екстремно влажни патишта.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
71