MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
205/55R16 91V P7
205/55/R16
Сезона
205
Ширина
55
Профил
16
Дијаметар
91
тежински
индекс
V
брзински
индекс

205/55R16 91V P7

Шифра: 11808

Гуми со високи перформанси наменети за автомобили од средна до висока класа. Совршена комбинација и низок отпор на тркалање и акустичен комфорт. Подобрена километража и брзо сопирање.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност