MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
205/55R16 91V PRIMACY 3
A
C
69
205/55/R16
Сезона
205
Ширина
55
Профил
16
Дијаметар
91
тежински
индекс
V
брзински
индекс

205/55R16 91V PRIMACY 3

Шифра: 12355

Името на оваа гума само ги рефлектира нејзините квалитети. MICHELIN Primacy 3 ја зголемува безбедноста во три различни области: извонредност при сопирање на сува површина, извонредност при сопирање на влажна површина и одлични перформанси при вртење на влажни површини. Како и сите останати MICHELIN гуми, Primacy 3 се одликува долготрајност истовремено намалувајќи ја потрошувачката на гориво - најчесто до 70 литри во текот на целиот живот век на гумата.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
69