MOTOCENTAR - Прв избор за гуми

Филтрирање на приказ:

Возило:

Сезона

Ширина (cm):

Профил (%):

Дијаметар (inch):

Филтрирај приказ

Изберете модел на пневматик

A/S 365

Altimax A/S 365 All Season од General Tire - супериорни перформанси во сите сезони. Гума за сите сезони која е сертифицирана со 3PMSF ознаката за потврдено стабилно управување на снег и мраз. Идеална за градско безгрижно возење во текот на целата година.

A/S 365

Altimax A/S 365 All Season од General Tire - супериорни перформанси во сите сезони. Гума за сите сезони која е сертифицирана со 3PMSF ознаката за потврдено стабилно управување на снег и мраз. Идеална за градско безгрижно возење во текот на целата година.

Altimax Comfort

Специјализирана за заштеда на гориво, економична и издржлива. Усовршена со скратено растојание на запирање и идеална за мали и средни комерцијални патнички возила.

Altimax One

Altimax One има шара со три бразди, со цел да овозможи прецизно управување и безбедно сопирање во суви услови. Во влажни услови, големиот број на тракциски засеци им овозможуваат на возачите подобрена контрола и сигурност при отежнати услови. За време на фазата на промоција, Altimax One ќе бидат достапни во 12 големини за тркала почнувајќи од 15 инчи, вклучувајќи ги и приклучоците за популарните компактни модели како што е VW Polo.

Altimax One S

Altimax One S има шара со четири бразди, дизајнирана да одговара на големини наменети за возила со повисоки перформанси, за да се обезбеди подобрено распрснување на водата при поголеми брзини, што им дава дополнителна безбедност на возачите на секоја кривина. Altimax One S првично ќе бидат достапни во 37 големини за бандажи (фелни) од 15 до 20 инчи и ќе покријат голем број возила од компактни до средни модели со високи перформанси, вклучувајќи ги и популарните модели како Mercedes C-Class. Понатамошното проширување на палетата ќе се случи во текот на 2020 и 2021 година.

Altimax Sport

Врвен пневматик за мали, средни и спортски возила. Гарантира прецизно возење со одлично управување на свиоци.

Eurovan 2

Moќна и издржлива гума за комби и полутоварни возила. Се карактеризира со одлично управување и превенција од аквапланинг.

Grabber AT

Дизајнирана и за најагресивното теренско возење со функција на самочистење како и извонредна off-road тракција, издржливост и импресивни перформанси.

Grabber AT

Дизајнирана и за најагресивното теренско возење со функција на самочистење како и извонредна off-road тракција, издржливост и импресивни перформанси.

Grabber AT3

Сите-теренски гуми развиени за да ги задоволат потребите на SUV, pick-up камион и возачи на теренски возила, кои сакаат комбинација од исклучителни off-road способности и неочекувани маневри на патот.

Grabber AT3

Сите-теренски гуми развиени за да ги задоволат потребите на SUV, pick-up камион и возачи на теренски возила, кои сакаат комбинација од исклучителни off-road способности и неочекувани маневри на патот.

Grabber GT

Ново дизанирана гума за моќните 4х4 теренци и SUV возила. Grabber GT не е само добра на изглед туку и идеална за вашето големо возило.

Grabber HTS

Синергија на удобност, издржливост и перформанси во една гума. Нуди долг живот и издржливост во сите временски услови, на пат или теренско возење.

Grabber HTS

Синергија на удобност, издржливост и перформанси во една гума. Нуди долг живот и издржливост во сите временски услови, на пат или теренско возење.

Grabber HTS 60

Синергија на удобност, издржливост и перформанси во една гума. Нуди долг живот и издржливост во сите временски услови, на пат или теренско возење.

Grabber TR

Специјалист за нормално и теренско возење за сите сезони и сите временски услови. Одлично одговара Jeep Cherokee, Land Rover Defender и Nissan Navara.

Grabber TR

Специјалист за нормално и теренско возење за сите сезони и сите временски услови. Одлично одговара Jeep Cherokee, Land Rover Defender и Nissan Navara.

Grabber UHP

Силна и издржлива, а сепак лесна SUV гума, дизајнирана за одлично ракување и влечење во влажни и суви услови.

Grabber X3

Moќна и агресивна Mud-Terrain гума која обезбедува екстремни off-road на каллив и карпест терен, со екстремна издржливост, балансирана со импресивни перформанси на патот. Кога возите по камења, прицврстувачките рабови наредени под различни агли во шарата на гумата нудат максимален зафат во секоја насока. Серијата на отклонувачки ребра ги заштитуваат страничните ѕидови од оштетување од камења или чакал, што ги прави екстремно издржливи гуми и на најтешкиот терен.

Grabber X3

Moќна и агресивна Mud-Terrain гума која обезбедува екстремни off-road на каллив и карпест терен, со екстремна издржливост, балансирана со импресивни перформанси на патот. Кога возите по камења, прицврстувачките рабови наредени под различни агли во шарата на гумата нудат максимален зафат во секоја насока. Серијата на отклонувачки ребра ги заштитуваат страничните ѕидови од оштетување од камења или чакал, што ги прави екстремно издржливи гуми и на најтешкиот терен.

Altimax Winter 3

ALTIMAX WINTER 3. Tретата генерација на зимски гуми со уште подобри карактеристики за возење во услови на снежни и лизгави патишта, како и подобрено управување на суво.

Altimax Winter Plus

"Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широк надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира висок километражата, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеат зимата во сопствениот автомобил.

Eurovan Winter 2

Moќна и издржлива гума за комби и полутоварни возила. Се карактеризира со одлично управување и превенција од аквапланинг.

Eurovan Winter

Подобрени перформанси на сопирање на снег, одлично сопирање на мокри патишта и подобрена стабилност на свиоци

XP 2000

За брзина до 190 км / ч, безбедност и подолг живот. Одлични перформанси во сите сезони

Snow Grabber Plus

Стабилност и влечење на големи свиоци и најдобри перформанси на суво и снег. Оптимизирана тракција на снег и најдобри перформанси на сопирање на сите површини.

Snow Grabber Plus

Стабилност и влечење на големи свиоци и најдобри перформанси на суво и снег. Оптимизирана тракција на снег и најдобри перформанси на сопирање на сите површини.

Snow Grabber

General Tire е американски бренд кој од пред некое време стана дел од групацијата Continental. Нуди производи за сите видови на возила, за сите сезони и сите терени, висока стабилност при свиоци и влечење, најдобри перформанси за ракување на суво и снег.Совршено се вклопува на пример да се, VW Touareg, БМВ Х5 и Range Rover Sport.