MOTOCENTAR - Прв избор за гуми

Новогодишна промоција на зимски гуми во Мотоцентар Прилеп – подароци и изненадувања

23.12.2015 07:31:35

  Оваа зима одберете го најдоброто за вас и вашето возило. Мотоцентар Прилеп со својот високо-опремен продажно-сервисен салон ви нуди: Најширока понуда на пневматици од светски познатите брендови Најдостапни цени со разни начини на плаќање Врвна услуга, сервисирање и долгогодишна експертиза Програма за лојалност со која добивате попусти и вредни подароци   Дополнително, во промотивниот период до 15.01.2016 година со секој купен комплет од 4 зимски гуми од брендот KORMORAN (од групацијата MICHELIN) добивате ексклузивен подарок: брендиран памучен блузон.   Побрзајте, количините се ограничени. Промоцијата трае до истекот на залихите. Мотоцентар – Прв избор за гуми уште од 1994 година    Мотоцентар Прилеп Бул.Александар Македонски бр.580 (на влезот после Lukoil) тел: 048 404 184

Регистрирај се во Мотоцентар Прилеп и добиј попусти, поволности и подароци

02.12.2015 04:01:23

Бесплатно зачлени се во програмата за лојалност на Мотоцентар и можеш да добиеш вреден подарок! Во периодот од 01.12 - 25.12.2015 година сите ново пријавени членови во продажно-сервисниот салон во Прилеп, освен што бесплатно можат да се регистрираат, ќе ги добијат и сите поволности на лојалните корисници како: до 25% попуст на сите пневматици во понудата, за сите типови возила до 20% попуст на вулканизерските и другите сервиси и услуги поени со секое купување кои можат да се искористат за добивање на вреден подарок   Дополнително, ново пријавените како и постоечките корисници на Мотоцентар Клуб Картичката можат да добијат некои од промотивните подароци како: комплет со четири зимски гуми SPORTIVA (до 16” дијаметар) брендирани јакни CONTINENTAL чанти BRIDGESTONE зимски капи MICHELIN   Општите услови за пријавување се следни: Точно да одговорите на двете прашања со потполнување на прашалникот во салонот во Мотоцентар Прилеп Да имате регистрирано возило Валиден телефонски број (мобилен) и еmail адреса   Извлекувањето на наградените ќе се изврши со комисија од двајца претставници по правилот на случаен избор. Добитниците ќе бидат објавени на 26.12.2015 на нашата веб страна и на Facebook страната Motocentar.mk  

Комплет зимски гуми на 12 РАТИ БЕЗ КАМАТА

01.12.2015 05:12:24

Најголемата продажна и сервисна мрежа во Македонија - Мотоцентар на почетокот на новата зимска сезона ви овозможува на брз и достапен начин да ги замените летните гуми со зимски или пак со гуми за сите сезони.   Мотоцентар ви го нуди целиот свој асортиман на производи и услуги за купување и отплаќање на рати со следниве брендирани платежни картички:   Отплаќањето на рати ви го овозможуваат следниве банки и клубови:  до 12 рати без камата со дебитни и кредитни картички  до 12 рати без камата само со кредитните картички  до 6 рати без камата   *Можноста за плаќање на рати со одредена каматна стапка е одредена од банката или клубот чии услуги користите, според договорот кој го имате со нив. **При изборот за плаќање на рати со одредена камата, продажното место го задржува правото за промена на цената од редовната малопродажна со вкупниот износ од каматата.