MOTOCENTAR - Прв избор за гуми

Мотоцентар со нов сервисно-продажен центар во Скопје

15.04.2013 11:47:53

Почитувани клиенти, долгогодишни соработници и драги пријатели, Мотоцентар е еден од најголемите продажно – сервисни центри во Република Македонија, кој приоритетно се грижи за правилниот избор на пневматици - основата на сигурноста и комфорот при управувањето со секое возило. Во своето речиси две децениско постоење, Мотоцентар отвори неколку салони во Скопје, како и еден во Битола, секогаш нудејќи поголема вредност на крајните потрошувачи. Шестиот продажно - сервисен центар на Мотоцентар, кој се наоѓа на булевар “Србија“ број 10 (во непосредна близина на Цементарница Усје) е модерен и богато опремен со најновата програма од италијанскиот производител за третман на сите видови пневматици Џулијани, сè според високите европски стандарди. Истовремено, преку дополнителната понуда за брзо сервисирање на патнички моторни возила, подготвен е да ги задоволи потребите на сите клиенти. Се простира на површина од 2.000 м2, со сервисен дел од 500 м2 и администрација од 1.000 м2, современо опремени канцеларии. Во рамки на објектот, Мотоцентар располага и со магацински простор со површина од 700 м2 за складирање на повеќе од 5.000 пневматици. Новиот објект има и сопствена кафетерија, место со пријатна атмосфера, во која секој клиент може да причека додека тимот на Мотоцентар го сервисира возилото. Како и во сите претходни, така и во најновиот продажно - сервисен центар, Мотоцентар нуди различни програми од најреномираните светски брендови пневматици: BANDAG, NOKIAN, CONTINENTAL, GENERAL TYRE, GISLAVED, UNIROYAL, SPORTIVA, MICHELIN, CORMORAN, BRIDGESTONE, FIRESTONE, DAYTON, SEMPERIT BARUM, MITAS. Ве очекуваме! Мотоцентар, твојот центар за гуми. 

Мотоцентар со нов продажно-сервисен салон во Битола!

18.07.2012 11:46:07

Еден од водечките увозници и дистрибутери на гуми во Република Македонија - Мотоцентар, вчера во Битола на ден 18.07.2012 го отвори својот нов продажно сервисен салон. Во новиот продажно сервисен салон на Мотоцентар, кој е инаку плод на соработката помеѓу досегашното сопствеништво и нов партнер од Грција, ќе можат да се услужат автомобили, полутоварни и товарни возила. По повод отворањето беше организиран и свечен настан, на кој беа присутни многу познати лица од автоиндустријата од Македонија и од Грција. „Овој продажно сервисен салон ни е од особена важност, бидејќи е првиот салон кој го отвораме надвор од Скопје и ќе ни овозможи да го напипаме пулсот на побарувачката пошироко низ Републиката. Исто така овој салон е наша прва соработка со новиот партнер од Грција, за која со сигурност можам да кажам дека ќе отвори нови бизнис можности за нас како една млада компанија која за многу брзо време се позиционираше високо на пазарот.“  – Изјави г-дин Горан Гроздоски, сопственик и генерален менаџер на Мотоцентар.Објектот е опремен според најсовремените светски стандарди и располага со најсовремена апаратура и технологија за сервисирање, а се наоѓа на ул. Краварски Пат бб, на излезот на Битола, на патот кон Грција.Со почит,Мотоцентар19.07.2012

CARclub.mk и Мотоцентар Викенд Опуштање!

24.06.2012 11:47:07

CARclub.mk заедно со Motocentar ве покануваат на осмиот собир на вљубениците во автомобилите и автомобилизмот, нивните пријатели и сите оние кои немаат планови за недела попладне.   место: паркингот на Мотоцентар - Визбегово  ден: 24.06.2012 (недела) час: 18:00   Со своето присуство ќе не почестат некои од Македонските импортери на возила а на настанот ќе има промоции, попусти и можност за тест возење на некои од автомобилите на пријателите на порталот и форумот. За доброто расположение ќе се погрижи DJ Gameover. Подготвуваме неколку изненадувања и подароци за присутните. Дојдете со својот миленик на четири тркала, запознајте ги членовите на CARclub.mk, ветуваме добра забава на отворено со многу интересни автомобили, многу дружење и одлична атмосфера! Слики од минатиот пат:  http://www.carclub.mk/2012/05/09/odrzan-golem-sobir-na-carclub/

Нов продажно-сервисен центар

11.04.2012 11:44:32

Со цел да се доближиме до сите наши клиенти, продолжуваме со отварање на сервисно-продажни центри низ Скопје и низ републиката. На 11ти Април почнува со работа четвртиот по ред сервисен центар на ул. Ванчо Мицков бр.2 во насебла Нерези во Скопје каде клиентите на исто место ќе можат да изберат адекватни пневматици за нивните возила со помош на нашите стручни лица, и истите бесплатно да им бидат монтирани и балансирани со машини со најнови технички достигнувања. И овој продажен центар ги задоволува високите стандарди на квалитет на услуга и квалитет и производи, како ISO 9001-2008 и Мишелин сертификати, по кои сме добро познати. Во новиот сервисно-продажен центар ќе се продаваат пневматици за патнички, пик-ап и комби возила од брендовите за кои сме застапници: Michelin, Continental, Bridgestone, Nokian, Firestone, Semperit, Sportiva и Dayton. За повеќе информации побарајте нѐ на: Тел. 02/ 3080009 Моб. 071 222 048 www.motocentar.com.mk