Прочитај повеќе
Новости

МОТОЦЕНТАР – со голем настан го промовираше најсовремениот логистички центар

Овој викенд, МОТОЦЕНТАР со гордост го инаугурираше својот најсовремен логистички центар, лоциран во Илинден-Скопје, на значаен настан кој ја нагласува посветеноста на компанијата на иновациите и супериорната услуга за клиентите. Новиот логистички центар, кој се простира на 4.900 m2, е...

Резервирај

Прочитај повеќе
Новости

Да ја победиме сообраќајната некултура! Иницијатива на Мотоцентар

  Изминатата сабота (11.11.2023), на платото пред трговскиот центар “Ист Гејт Мол“, на иницијатива на “Мотоцентар“, а поддржано од Републички Совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) и МВР, се одржа настан именуван како “Да ја победиме...

Резервирај

Прочитај повеќе
Новости

NEXEN конечно во Македонија благодарение на новото стратешко партнерство со MOTOCENTAR

Најбрзо растечката компанија за гуми во светот, NEXEN конечно во Македонија благодарение на новото стратешко партнерство со MOTOCENTAR. NEXEN е освојувачот на Grand Slam, а тоа се четирите најголеми дизајнерски награди, кои за прв пат во историјата му се случиле...

Резервирај

Прочитај повеќе
Новости

Новa премиум концепт продавница “Motocentar Gallery” во East Gate Mall

Наjголемата продажно-сервисна мрежа на Мотоцентар продолжува да расте со отворање на новиот, 9-ти по ред продажно сервисен салон во Македонија, под името - “Motocentar Gallery”. Станува збор за концепт продавница, која на посетителите...

Резервирај

Прочитај повеќе
Новости

Останете спокојни во сите 4 сезони со Nokian Seasonproof пневматиците

Штедлива и еколошка потрошувачка со Nokian Seasonproof гумите Како оптимално решение за сите возачи кои сакаат да се збогуваат со сезонските промени на гумите, Nokian ја нуди новата Seasonproof гума која нуди првокласна безбедност и удобност за секој...

Резервирај

Прочитај повеќе
Новости

Гуми за сите сезони – нов омилен избор на сопствениците на автомобили

Замената на гумите е вечен проблем со кој што се соочува секој возач на автомобил на секои шест месеци при промена на летната и зимната сезона. Ова особено е точно при почеток на зимната сезона, главниот недостаток е...

Резервирај

Прочитај повеќе
Новости

Моника Бошкоска, жена во машкиот свет на гумите

Моника Бошкоска, заедно со нејзиниот брат Горан Гроздоски, наследија семејна компанија која денес во Македонија ги носи врвните светски брендови од светот на пневматиците. Тоа е МОТОЦЕНТАР – секогаш прв избор за гуми. Да се наследи компанија со повеќедецениска традиција е...

Резервирај

Прочитај повеќе
Новости

Oлимписката легенда Сер Крис Хој стана бренд амбасадор на Davanti Protura Sport

Davanti Tyres има за цел да го надмине обичното со асот во мотоспортот, легендата на Олимписките игри - и новиот амбасадор на Protoura Sport - Сер Крис Хој. Сер Крис е претставен како амбасадор на брендот за гумата со ултра...

Резервирај