Прочитај повеќе
Новости

Новогодишно дружење на “Мотоцентар“ со Атлетите на Специјалната Олимпијада Македонија

Скопје, 15 декември 2019 година – Во рамки на програмата за социјално – одговорни активности, Компанијата “Мотоцентар“ традиционално, во екот на новогодишните празници организира предновогодишно дружење со членовите на Специјалната Олимпијада Македонија. Во тој празничен дух се одржа и...

Резервирај

Прочитај повеќе
Новости

Moтоцентар Cashback – новости во програмата за лојални купувачи

Почитувани купувачи на Мотоцентар, Со ова Соопштение би сакале да Ве известиме за новините кои Мотоцентар ги воведува за Вас, нашите лојални купувачи. Како што веќе сте запознаени, Мотоцентар издава МОТОЦЕНТАР ПЛУС Клуб Картичка на која се генерираат поени врз основа на извршени...

Резервирај

Прочитај повеќе
Новости

DAVANTI TYRES – НОВИОТ БРИТАНСКИ БРЕНД ЕКСКЛУЗИВНО ВО МАКЕДОНИЈА

DAVANTI TYRES – НОВИОТ БРИТАНСКИ БРЕНД ЕКСКЛУЗИВНО ВО МАКЕДОНИЈА Гумите Davanti се произведуваат по највисоките европски стандарди од врвни експерти кои користат напредна технологија за гуми. Подобреното соединение на силициум во комбинација со иновативните дизајни на шари ја прават секоја...

Резервирај

Прочитај повеќе
Новости

Патувајте безгрижно ова лето – За купени четири гуми од одредени брендови добијте ваучер за семејно или индивидуално, целосно патничко осигурување за 10 дена

Само во Мотоцентар во периодот од 17.06 – 01.09.2019 со секои купени 4 гуми од брендовите: Michelin, Continental, Nokian, Bridgestone, Pirelli и Kleber добивате Ваучер за семејно или индивидуално, целосно патничко осигурување за 10 дена. Целосното патничко осигурување го нудиме...

Резервирај

Прочитај повеќе
Новости

Нови летни гуми од General Tire: Нова повеќе сезонска гума за SUV, за сите терени, за коловозно и теренско возење

General Tire, бренд за гуми со богата традиција со своето американско наследство, нуди широк спектар на гуми кои ги задоволуваат и Европските потреби. Со два модели на летни гуми за автомобили, шест теренски и off-road модели за 4x4 и...

Резервирај

Новости

General Tire лансираше три нови видови зимски пневматици за сите терени, за патничко и теренско возење

Пневматиците овозможуваат силна потпора и стабилни перформанси дури и при тешки коловозни услови. General Tire – Основана во 1915 година, со седиште во Fort Mill, Јужна Каролина, General Tire може гордо да погледне назад на нејзиното богато минато кое опфаќа...

Резервирај

Новости

Гаранција за Задоволство од Nokian Tyres

Nokian Tyres се родени, одгледани и тестирани во екстремните услови на Северот. Нудат најдобри перформанси и во најекстремните услови. Жестоката и разнолика природа на Финска нуди одлични услови за развој на гуми. Во нивните тест-центри во Ивало и во Нокија,...

Резервирај

Новости

Гуми на 12 рати без камата со Diners Club картичка + дополнителни поволности

Отсега ќе можете да купувате пневматици во нашата продажно-сервисна мрежа и до 12 рати без камата со картичките на Diners Club International. Во промотивниот период до 31.07.2017 ви овозможуваме и дополнителен попуст од 15% како и дополнителни 200 поени на...

Резервирај

Новости

Нови Пневматици PremiumContact 6 – безбедни и удобни пневматици со спортски карактер

Новите пневматици PremiumContact 6 се успешна комбинација на безбедност, удобност, спортски дух и одржливост. “Безбедност без компромис” е пристапот на Continental за иднината. Добар баланс помеѓу ракување, удобност, отпор при движење и километража на највисоко ниво. Марибор, април 2017 година. Со новите...

Резервирај

Новости

General Tire лансираше пневматици наменети за асфалтот, но и за надвор од него

Американскиот бренд кој има долгогодишно искуство со правење на пневматици наменети за off-road возење веќе долго време е под капата на Continental, а тие неодамна и во Македонија преку својот застапник – Мотоцентар – ги презентираа своите најнови продукти –...

Резервирај

12