Прочитај повеќе
Новости

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе имаше успешен викенд на патеката Валелунга во Италија во рамките на TCR шампионатот.

Игор Стефановски имаше одличен викенд во Италија во првенството на TCR Italy каде во второто возење триумфираше и се искачи на пиедесталот на патеката Валелунга крај Рим. Иако стартуваше од седмата позиција нашиот тркач стигна до триумф за голема...

Резервирај