Новости

Известување за процедури и протоколи за превенција од ширење на корона вирусот (Covid-19)

Прочитај повеќе
Почитувани, Во врска со актуелната ситуација поврзана со корона вирусот (Covid-19) и согласно сите забрани, мерки и препораки од надлежните Институции во нашата земја и од странство, “Мотоцентар“ д.о.о. Скопје воведе мерки за превенција и заштита на сите вработени и...

Резервирај

Новости

Новогодишно дружење на “Мотоцентар“ со Атлетите на Специјалната Олимпијада Македонија

Прочитај повеќе
Скопје, 15 декември 2019 година – Во рамки на програмата за социјално – одговорни активности, Компанијата “Мотоцентар“ традиционално, во екот на новогодишните празници организира предновогодишно дружење со членовите на Специјалната Олимпијада Македонија. Во тој празничен дух се одржа и...

Резервирај

Новости

Moтоцентар Cashback – новости во програмата за лојални купувачи

Прочитај повеќе
Почитувани купувачи на Мотоцентар, Со ова Соопштение би сакале да Ве известиме за новините кои Мотоцентар ги воведува за Вас, нашите лојални купувачи. Како што веќе сте запознаени, Мотоцентар издава МОТОЦЕНТАР ПЛУС Клуб Картичка на која се генерираат поени врз основа на извршени...

Резервирај

Новости

DAVANTI TYRES – НОВИОТ БРИТАНСКИ БРЕНД ЕКСКЛУЗИВНО ВО МАКЕДОНИЈА

Прочитај повеќе
DAVANTI TYRES – НОВИОТ БРИТАНСКИ БРЕНД ЕКСКЛУЗИВНО ВО МАКЕДОНИЈА Гумите Davanti се произведуваат по највисоките европски стандарди од врвни експерти кои користат напредна технологија за гуми. Подобреното соединение на силициум во комбинација со иновативните дизајни на шари ја прават секоја...

Резервирај

Новости

Патувајте безгрижно ова лето – За купени четири гуми од одредени брендови добијте ваучер за семејно или индивидуално, целосно патничко осигурување за 10 дена

Прочитај повеќе
Само во Мотоцентар во периодот од 17.06 – 01.09.2019 со секои купени 4 гуми од брендовите: Michelin, Continental, Nokian, Bridgestone, Pirelli и Kleber добивате Ваучер за семејно или индивидуално, целосно патничко осигурување за 10 дена. Целосното патничко осигурување го нудиме...

Резервирај

Новости

Нови летни гуми од General Tire: Нова повеќе сезонска гума за SUV, за сите терени, за коловозно и теренско возење

Прочитај повеќе
General Tire, бренд за гуми со богата традиција со своето американско наследство, нуди широк спектар на гуми кои ги задоволуваат и Европските потреби. Со два модели на летни гуми за автомобили, шест теренски и off-road модели за 4x4 и...

Резервирај

Новости

Осигурени Гуми, Сигурно Возење – Единствено во Мотоцентар

Прочитај повеќе
На почетокот на Март, 2018 година, , МОТОЦЕНТАР ДОО Скопје во ексклузивна соработка со Триглав Осигурување АД, за прв пат на македонскиот пазар за осигурување ќе воведе нова услуга именувана како „Осигурување на гуми“. Овој производ е наменет за правни...

Резервирај

Новости

General Tire лансираше три нови видови зимски пневматици за сите терени, за патничко и теренско возење

Прочитај повеќе
Пневматиците овозможуваат силна потпора и стабилни перформанси дури и при тешки коловозни услови. General Tire – Основана во 1915 година, со седиште во Fort Mill, Јужна Каролина, General Tire може гордо да погледне назад на нејзиното богато минато кое опфаќа...

Резервирај

Новости

Гаранција за Задоволство од Nokian Tyres

Прочитај повеќе
Nokian Tyres се родени, одгледани и тестирани во екстремните услови на Северот. Нудат најдобри перформанси и во најекстремните услови. Жестоката и разнолика природа на Финска нуди одлични услови за развој на гуми. Во нивните тест-центри во Ивало и во Нокија,...

Резервирај

Новости

Гуми на 12 рати без камата со Diners Club картичка + дополнителни поволности

Прочитај повеќе
Отсега ќе можете да купувате пневматици во нашата продажно-сервисна мрежа и до 12 рати без камата со картичките на Diners Club International. Во промотивниот период до 31.07.2017 ви овозможуваме и дополнителен попуст од 15% како и дополнителни 200 поени на...

Резервирај

12